Sırt Epilasyonu

Sırt epilasyonu son yıllarda aşırı sırt tüylerinden muzdarip kimseler için çözüm olmuştur.

Sırt Epilasyonu, erkek göğüs Epilasyonu
Sırt Epilasyonu, erkek göğüs Epilasyonu

Sırt Lazer Epilasyonu

sırt için lazer epilasyon en etkili epilasyon yöntemlerinden biridir. %40 tan fazla erkekte sırt kılları kalın ve yoğundur. Sırt kılları bazı kişiler tarafındanestetik bulunmaz bazı kişilerde terleme ve koku nedeni ile sırt kıllarından rahatsızdırlar. Bazı kimselerde kaşıntıya neden olabilir. Bazende kıl kökü iltihapları nedeni ile rahatsızlık yaratır. Genellikle kıl yoğunluğuna cilt rengine ve kişisel nedenlere bağlı olarak 5-7 seans uygulanır. Sırt epilasyon seansı genellikle 40-60 dakika kadar sürer.

Tüm seanslar bittiğinde kişisel farklara bağlı olmak kaydı ile anlamlı bir azalma ve incelme olur. Kılların kalınlıklarının azalması bile birçok kişiyi rahatlarır. Kıl kalınlığındaki azalma kılların yoğun görünümünü azalttığından birçok kişi için bu bile yeterli olmaktadır.

Sırt bölgesine iğneli epilasyon uygulaması :

lazer epilasyondan başka sırt kıllarına etkili başka bir epilasyon yöntemi iğneli epilasyondur. Fakat iğneli epilasyon lokal anestezi yapılsa bile ağrılı olabilir.

Sırt Bölgesine Ağda Uygulanır mı?

bu yöntem sırt bölgesine kişi tarafından tek başına uygulanamaz. Oldukça ağrılıdır. Sırttaki deride kılları koparmaya bağlı hassasiyet kızarıklık hatta yaralanma olabilir.

Lazer epilasyon sırt bölgesi için iyi bir opsiyondur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir