Lazer Epilasyon Seans Sayısı

Lazer Epilasyon Seans Sayısı kıl ve cilt yapısına göre değişmektedir. Fakat ortalama Lazer Epilasyon Seans Sayısı 6 dır.

Neden Birden Fazla Seans Gerekiyor?

Vücut kılları çeşitli evrelerle büyürler. Bir bölgede aynı anda hem aktif büyüme hem dinlenme döneminde kıllar aynı anda bulunur.

Lazer Epilasyon Seans Sayısı
Lazer Epilasyon Seans Sayısı

Lazer sadece aktif büyüme dönemindeki kıllara daha fazla etkilidir. Bu nedenle bu döneme rastlayan kıllar daha fazla etkilenir diğer kılları aynı dönemde yakalamak ancak tekrarlayan seanslarla mümkün olabilir.

Yüz bölgesi bu anlamda en zor bölge iken alt bacak, genital, koltuk altı daha kolay cevap alınan bölgelerdir.

Yüz bölgesinde seans aralıkları 1 ay iken vücut bölgelerinde bu süre 2 aydır. Bunun nedeni yukarda izah edilen büyüme dönemlerinin bölgeye göre farklı olmasından kaynaklanır.

Kaç Seansta Sonuç alınıır

Lazer epilasyon uygulanan vücut bölgesine göre seans sayısı değişmektedir. Yüz bölgesinde seans sayısı ortalama 10 dur. Kıl köklerinin bir kısmı dinlenme zamanındadır. Lazer epilasyon seansı sadece uygulanan bölgedeki aktif büyüyen tüylerin köklerine etki edebilmektedir. Dinlenme halindeki kıl kökü lazer epilasyon uygulamasından etkilenmemektedir ya da çok az etkilenmektedir. Bu yüzden bölgeye göre değişmekle birlikte 1-2 ay aralıklarla tekrarlayan uygulamalar yapılmak zorundadır. Çoğunlukla 1-2 ay arayla yapılan ortalama 6 uygulama sonuç için yeterlidir. Bu yolla uygulanan ve yukarda sayılan özelliklere göre değişmekle birlikte kıl miktarı anlamlı derecede azalmaktadır.

UYARI: Birçok internet sitesinde lazer epilasyon konulu makalelere rastlanmaktadır. Bu makalelerin bir kısmı yanlış bilgiler ya da subjektif (kişisel) değerlendirmeler içermektedir. Bir makale bilimsel yayınlarla desteklenmiyorsa bu makaleye güvenilemez. Bilimsel dayanaktan yoksun bir internet sitesi de referans olarak gösterilemez. İnternette bilgi kirliliği yaratan bu tip sitelere ve makalelere güvenmeyiniz. Unutmayınız bilimsel bir bilgi uzun emek, tecrübe ve çalışma sonrası ortaya çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir