Lazer Epilasyon İçin En Uygun Aday

Lazer Epilasyon için En Uygun Aday; Lazer epilasyon uygulamasına uygunsanız yani cilt tipiniz açık kıllarınızda siyah ise daha az seans ve daha az para ödeyeceksiniz demektir.

Lazer Epilasyon İçin
Lazer Epilasyon İçin

Lazer epilasyon uygulanacak bölgede önemlidir. Genital, koltuk altı ve bacak en uygun bölgelerdir. Kıllar koyu ve kalın ise cevap en iyidir. Cilt yapınız açıksa cevap yine iyidir. Uygulamayı yapanların bu işi bilmesi yani uygun lazer dozlarını sizin için seçebilmesi de başarıyı artırır. Farklı lazer tipleri farklı bölgelerde avantaj sağlar. Cinsiyet ve yaş da başarıda etkilidir. Kadın olmak avantajdır. Erkek olmak dezavantajdır. 30 yaş üstü iyi cevap verir. 40 yaş üstünde cevap dahada iyidir. 20 li yaşlarda ise birkaç seans fazladan gerekebilir. Kıllar kalın ve siyah olmalıdır. Beyaz ve gri tüylerde lazer etkisizdir.

Lazer epilasyonun en hızlı cevap alındığı kişiler açık cilt renkli koyu kıl renkli 30 yaş üstü kadınlardır.

Uygulama ortalama altı seans sürer. Yani tüyleriniz den kurtulmanız 1 yılı bulacaktır. Bu 1 yıl için istediğiniz zaman lazer epilasyona başlamanız olanaklı. Fakat tek dikkat edilecek şey yaz aylarında bronz olmamanız. Yada bronzlaşmış iseniz açılmanızı ve renginizin eskiye dönmesini beklemek zorundayız. Fakat örneğin 2 seans yaptırdınız ve 2 seans sonunda denize gittiniz bir kaybınız olmaz lazer epilasyon tarafından azaltılan tüy tekrar çıkmaz. Bronzluğunuz düzelince tekrar seanslarınıza başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir