ALEXANDRITE LAZER EPILASYON

Alexandrite Lazer Epilasyon; Bu lazerler 755 nanometre dalga boyunda lazerlerdir. Bu lazer sisteminin diğerlerinden en önemli farkı deriye penetrasyonu yani deri içinde aldığı mesafenin en az olmasıdır. Fakat bu mesafe kıl köküne ulaşmaya çoğunlukla yeterlidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon
Alexandrite Lazer Epilasyon

Diğer özelliği ise kılın yapısında bulunan ve kıla rengini veren melanin ismindeki boya maddesi tarafından en çok tutulan lazerlerden olmasıdır. Bu iki özellik avantajlar ve dezavantajlar sağlar. Melanin tarafından iyi tutulması açık renk deri tipi ve koyu kıl rengi olanlarda avantaj sağlar. Fakat koyu deri rengi olan kişilerde uygulama risk yaratır.

Problemlere yol açabilir. Derine inmemesi bu lazerlerin diğerlerine göre daha az ağrılı olmasını sağlar. Bu özellik ,derin yerleşimli kıllarda örneğin ;sırt, kol, yüz gibi bölgelerde etkinliğinin az olmasına neden olur.

Biz bu lazer sistemini uzun zaman kullandık. Açık cilt rengi olan ve kozmetik epilasyon olarak bilinen koltuk altı, bacak, bikini, genital bölgede önerdiğimiz bir lazer tipidir. Ağrısının az olması, hızlı ve pratik uygulanabilme özelliği, seanstan sonra hemen kılların alandan temizlenmesi bu lazerin önemli diğer avantajlarıdır. Bu bölgelerde ortalama 6 seansta oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Cilt rengi açık bile olsa alexandrite lazerleri yüz bölgesinde önermiyoruz. özellikle yüz bölgesinde alexandrite lazerlerin ince tüyleri tetikleyerek ters etki ile kılları artırabileceği ihtimali akılda tutulmalı ve seçim ona göre yapılmalıdır. Biz yüz bölgesinde diode lazerleri öneriyoruz.

ALAEXANDRITE LAZERLER

Alaexandrite lazerler 755 nm dalge boyunda lazerlerdir. Bu lazer tipi özellikle kozmetik epilasyonda kullanılmaktadır. Hızlıdır. Ağrısı diğer lazerlerden azdır. Bir takım araştırmalarda her seansta %20-25 kadar kıl azalması olduğu tespit edilmiştir.

Geniş bir çalışmada %72 kıl azalması tüm seanslar bittikten sonra elde edilmiştir.

En iyi sonuçların cilt tipi açık olanlard tip 1-4 arasında elde edilmiştir.

Koyu renk kıllarda oldukça etkili lazerlerdir.

İnce kıllarda başarı oranı düşük riski daha yüksektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir