LAZER EPILASYON

Lazer epilasyon uygulaması ile ilgili Tüm detayları sizin için derledik. Lazer epilasyon Nasıl yapılır? En iyi lazer epilasyon cihazı hangisi? En çok kullanılan alexandrite lazerle epilasyon ve diode lazerle epilasyon yöntemleri hakkında aşağıda detaylı bilgi verilmiştir.

lazer epilasyon
lazer epilasyon

Lazer epilasyon uygulaması yasalar uyarınca sadece sağlık kuruluşlarında yapılabilmektedir. Lazerli epilasyon seansı nasıl yapılır? En iyi lazer epilasyon cihazı hangisi? Sorularına yanıt verebilmek için bu web sitesini hazırladık. Lazer epilasyonda kullanılan cihazlar, lazerli epilasyon çeşitleri hakkında fikriniz olmasını sağlayacak bilgilere sitemizde yer verdik. Daha fazla bilgi almak isterseniz için bize mail yolu ile ulaşınız. İlginize teşekkür ederiz.

LAZER EPILASYON ÇEŞITLERI

Lazer epilasyonda en çok kullanılan cihazlar üç çeşittir. Bu cihazlar alexandrite lazer, diode lazer, nd;yag lazer olarak adlandırılmaktadır. İsimlendirme cihazların kullandığı lazer ışınlarının türlerinin farklılığından kaynaklanmaktadır. Tüm lazer cihazlarının cilde uygulandığında oluşturduğu etkiler birbirinden farklı olmaktadır. Bilimsel yayınlar değişik vücut bölgelerinde ve değişik cilt tiplerinde lazerlerin gösterdikleri etkinliğin farklı olduğunu göstermiştir. Bizim Daphne olarak gözlemlerimiz aynı yöndedir. Bu nedenle lazer epilasyonu uygulayan merkezlerde en azından diode ve alexandrite lazer tiplerinin birlikte bulunmasının gerektiğini düşünmekteyiz.

lazer epilasyon çeşitleri, diode lazer epilasyon
lazer epilasyon çeşitleri, diode lazer epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyondaki kullanılan lazer ışını 755 nm dalga boyundadır. Bu lazer sisteminin diğerlerinden en önemli ayrılığı deriye penetrasyonu yani deri içinde aldığı mesafenin en az olmasıdır. Fakat bu mesafe kıl köküne ulaşmaya genellikle yeterlidir. Diğer özelliği ise kılın yapısında bulunan ve kıla rengini veren melanin ismindeki boya maddesi tarafından çok tutulan lazerlerden olmasıdır. Bu iki özellik bu lazere avantaj ve dezavantajlara neden olmaktadır. Melanin tarafından lazer ışığının iyi tutulması epilasyon etkisini arttırır.

Bu durum açık renk deri tipi ve koyu kıl rengine sahip kişilerde epilasyon için avantaj sağlar. Fakat koyu deri rengi olan kişilerde uygulama risk yaratır. Problemlere yol açabilir. Ciltte çok derine inmemesi bu lazerlerin diğerlerine göre daha az ağrılı olmasını sağlar. Fakat bu özellik, derin yerleşimli kılların olduğu bölgelerde, örneğin; sırt, kol, yüz gibi vücut alanlarında epilasyon etkinliğinin az olmasına neden olur.

Biz bu lazer epilasyon sistemini uzun zaman kullandık. Açık cilt rengi olan kişilerde koltuk altı, bacak, bikini, genital bölgede önerdiğimiz bir lazer tipidir. Ağrısının az olması, hızlı ve pratik uygulanabilme özelliği, seanstan sonra hemen kılların alandan temizlenmesi bu lazerin avantajlarıdır. Bu bölgelerde ortalama 6 seansta oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Fakat bu lazeri kullanırken şunlara özellikle dikkat edilmelidir: Cilt rengi açık bile olsa alexandrite lazerleri yüz, kol, sırt, omuz bölgesinde önermiyoruz. Alexandrite lazer yüz bölgesinde ince tüyleri tetikleyerek, yani bir anlamda ters etki ile arttırabilir. Alexandrite lazerin bu yan etkisinden dolayı yüz, sırt, omuz, kol bölgesinde bu lazeri uygulamıyoruz. Bu bölgelerde güvenli ve etkili bir lazer olan diode lazerlerin kullanılmasını öneriyoruz. Alexandrite lazer bizim tüm merkezlerimizde yukarıdaki kaidelere uyarak kullandığımız bir lazer türüdür. Lazer merkezleri bölümünden merkezlerimize ulaşabilirsiniz.

Nd Yag Lazer Epilasyon

Bu lazer tipi melanine en az tutunan ve deri içinde en derine inen lazerlerdir. Koyu tenli kişilerde tercih edilmektedir En ağrılı epilasyon lazerlerdir. Bu nedenlerle bu lazer genellikle çok koyu renk cilt yapısında tercih edilmektedir. Fakat her cilt tipinde kullanımı da söz konusudur. Diode lazerler bu lazerden daha az ağrılıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir